چاپ سیلندر

نقش چاپ سیلندر در صنعت چاپ چیست؟

تمامی زیرشاخه های صنعت چاپ مانند چاپ روی کاغذر،پوشاک،و دیگر سطوح در کشورمان در حال انجام بود اما با ورود صنعت سیلندر سازی در بازار چاپ روی نایلون به این مجموعه ها افزوده شد و در نتیجه این صنعت به رشد و تکامل خود رسید.

در گذشته از این روش چاپ در انتشار روزنامه استفاده می شده استاما امروزه با تغییرات عظیم در آن قابلیت های کاربردی زیادی به آن اضافه شده استاستفاده از روش چاپ سیلندر مخصوصاً در زمینه بسته بندی به امری کاربردی و منحصر به فرد در صنعت چاپ تبدیل شده است

واحدهای مورد نیازبرای سیلندر سازی چاپ سیلندر

 • واحد حکاکی الکترونیکی
 • واحد طراحی
 • واحد سنگ و پولیش
 • واحد تراشکاری
 • واحد آبکاری

دلیل استفاده از آبکاری در سیلندر سازی چیست؟

امروزه استفاده از روش لیزر مستقیم ( در این فرآیند با آبکاری لایه های روی و کروم دوام و ساختار مناسب برای چاپ گراور حاصل گردیده و یا برای ساخت سیلندر رتوگراور به سرعت در حال گسترش است ) استفاده از روش جدید پردازش تصویر DLS – SHC ، شکل هندسی حفره ها و در نتیجه ترام حاصل از آنها ، کاملا بهینه گردیده است. کنترل فعال و مداوم متغیرهای پرتو لیزر ، توانایی ایجاد حفره هایی با سطح و عمق کاملا مستقل را فراهم کرده اند.

فرآیند آبکاری الکتروشیمیایی با فلزات روی و کرم نیز، پیشرفت نموده استبا استفاده از نوع جدید کاتالیزور و الکترولیت عادی، سطح روی با لایه‌ای از کرم پوشش داده می‌شوداین ساختار روی – کرم قابل مقایسه با لایه مس – کرم در سیلندرهای معمول می‌باشد.

روش لیزر مستقیم، بدون تماس‌ در این روش که اجزای اصلی ابزار آن در تصویر یک نمایش داده شده است، اطلاعات تصویر از طریق انرژی حرارتی حاصل از ضربه پرتو لیزر، مستقیماً به لایه رویی منتقل می‌شودضربان پرتو لیزر با سرعتی تا هفتاد هزار بار در ثانیه، باعث تبخیر نقطه‌ای فلز روی و ایجاد فره می‌گردد.

برای دقت عمل و استمرار آن، مواد زاید عملیات ، توسط گردش هوای پیش‌بینی شده‌ از محیط کار به غبارزدایی ، منتقل می‌گردندبا استفاده از روش سیلندرسازی لیزری بدون تماس احتمال هر گونه خوردگی ابزار از بین رفته و امکان تکرارپذیری بی‌نقص افزایش می‌یابد.

روش حکاکی در صنعت چاپ چگونه انجام می‌شود؟

نظارت دقیق بر شرایط چاپ – روش لیزر مستقیم از محدودیت‌ها و لغزش‌های روش‌های الکترومکانیکی و شیمیایی‌ حکاکی سیلندر مبراستبا این روش می‌توان دیواره حفره‌ها را با بهترین شکل ممکن تولید نمود و حتی قادر می‌گردیم دیواره حفره‌ها را برش دهیم.

روش حکاکی با لیزر در حالت عادی، توانایی تنظیم انرژی حاصل از ضربه را دارد و با توجه به ریزنگاری انتخابی، ابعاد پرتو، از پیش تعریف شده می‌باشند و از این رو، ابعاد حفره نتیجه مستقیم شکل مشخصی از پرتو در نقطه تمرکز آن می‌باشد.

روش‌های پیشرفته‌تر استفاده از حفره‌های SHC ، توانایی تنظیم هر دو عامل تأثیرگذار پرتو لیزر، یعنی ابعاد و انرژی را دارا می‌باشنداین تکامل بدین معناست که می‌توان در ایجاد یک حفره، میزان عمق و سطح آن را آزادانه کنترل نمودبدین ترتیب عملاً یک بعد دیگر قابل استفاده در فضای چاپ به وجود می‌آید و ما می‌توانیم انواع مختلفی از درصدهای ثابت پوشش سطحی داشته باشیم.

به عنوان مثال برای ترام پنجاه درصد با ضخامت‌های مخلتف پوشش مرکب و با شفافیت‌های مختلف مرکب مفاهیم جدیدی تعریف می‌گردندبا توجه به سرعت بسیار بالای این روش، بهینه‌سازی انتقال مرکب برای هر میزان تونالیته می‌تواند جداگانه انجام گیرد.

چرخه ساخت سیلندر با روش لیزر مستقیم – لایه رویی، حامل اطلاعات تصویر و ماده پایه در فرآیند سیستم لیزر مستقیم می‌باشد.

چاپ‌های تماسی بر اساس فرم چاپ و نحوه‌ی انتقال مرکب به چهار گروه تقسیم می‌شوند:

 1. گود(مانند هلیو گراور و چاپ پد)
 2. برجسته(مانند لترپرس و فلکسو گراوی)
 3. صاف(مانند افست و چاپ سنگی)
 4. توری(مانند سیلک اسکرین و استنسیل)

انواع چاپ گود چیست؟

به طور کلی چند نوع چاپ در گروه چاپ های گود قرار می‌گیرد:

 • روتو گراور در چاپ گود سطحی آن قسمتی که باید چاپ شود فرورفته تر از قسمت‌های دیگر است
 • هلیو گراور
 • هلیو تایپ
 • انتا گلیو
 • پد چاپ

چاپ گراور چه مزیتی دارد؟

۱سرعت بالا

۲مناسب برای چاپ‌های پیوسته

۳کیفیت چاپ در مقایسه با تیراژ بسیار مناسب است

۴ضایعات بسیار پایین

۵کیفیت بالای رنگ

چاپ گراور برای چه چاپ‌هایی مناسب است؟

روش گراور برای چاپ مجلات گران‌بها، کاتالوگ های با کیفیت و تیراژ بالا، انواع پلاستیک‌های چند لایه،پاکت های بسته بندی، رول کاغذ، تمبر، شکلات، سیگار، اسکناس مناسب است .

نکات مهم سفارش چاپ سیلندر

 1. حداقل سفارش 1تن میباشد.
 2. تمام مجوز های بسته بندی ثبت برند صنوف مرتبط احتیاج است.
 3. مدت ثبت سفارش و تاییدیه نهایی طرح از سمت شما عزیزان تا تحویل کار  45 روزه کاری میباشد.
 4. هزینه سیلندر سازی فقط دفعه اول سفارش دریافت میشود از دفعات بعدی احتیاج به پرداخت هزینه سیلندر سازی نمیباشد.
 5. سیلندر ها با توجه به مصرف شما طول عمر دارند

صحبت زیپ پک درباره چاپ سیلندر

برای سفارش سیلندر مهم است حجم فروش شما دوستان میباشد اگه تو شرایط بازار ایران اوضاع کسب کارتون مناسب است و به بازار های صادرات فکر میکنید بهترین انتخاب چاپ سیلندر میباشد مهمترین نکته در فروش محصول ایجاد کردن فضای بصری میباشد که چاپ سیلندر این امکان را برای شما فراهم میکند.

زیپ پک تمام تلاشش رو انجام میدهد تا شما دوستان بهترین بسته بندی را انتخاب کنید.

پیشنهاد می کنیم مقاله راهنمای انتخاب پاکت و چاپ سیلک گلاسه پنجره ای  را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *